شنبه 1 آذر 1393  07:12   

اوایل مرداد ماه بود که قرعه کشی ترتیب پرداخت وام انجام شد و خانم اشرفی به عنوان اولین وام گیرنده انتخاب شدند. اوایل مهر ماه و بعد از تکمیل موجودی صندوق، اولین وام به حساب ایشان واریز شد. گفتگوی مختصر با ایشان را در ادامه می‌خوانید.

چه طور با وام نیکو آشنا شدید؟
آشنایی بنده با وام نیکو از طریق دوست عزیزم خانم قاسمی که قبلاً در نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی با هم همکار هم بودیم شکل گرفت. چون همیشه به سیستم بانکداری انتقاداتی داشتم و سعی می‌کردم از هیچ بانکی وام نگیرم. وقتی شرایط صندوق وام نیکو را برایم توضیح دادند خیلی برایم جالب بود و ایشان لطف کردند و معرف بنده شدند.

کی فهمیدید نام شما به عنوان نفر اول در قرعه کشی درآمده و عکس‌العملتان چه بود؟

وقتی در وام نیکو ثبت نام کردم تاریخ قرعه کشی را به بنده اطلاع دادند. بعد از آن تاریخ تماس گرفتم و نتیجه را جویا شدم؛ وقتی اطلاع دادند که در قرعه کشی وام نیکو نفر اول شدم طبیعتاً غافلگیر شدم چون بنده به خاطر قبول داشتن اصل کار و کمک به راه انداختن صندوق عضو شدم و اصلاً فکر نمی‌کردم که ممکن است نفر اول باشم! و برنامه‌ای هم برای وامم نداشتم اما از آن جا که از زمان قرعه کشی تا واریز وام به حسابم فرصت کافی داشتم برای هزینه کرد وام طبق برنامه‌هایی که برای دو ماه آینده داشتم تصمیم گرفتم و خدا را شکر وام با برکتی بود که علاوه بر اینکه برنامه‌هایم را دو ماه جلو انداخت در حقوقم هم همزمان تغییری پیش آمد که قسط وام بدون ذره‌ای دغدغه جور شد.

 با اعضای وام نیکو چه صحبتی دارید؟
 از آن جا که یکی از عوامل اساسی برای دوام و بقای وام نیکو نظم و تعهد اعضا هست از همه اعضا تقاضا دارم که در پرداخت ماهانه متعهدانه عمل کنند و نظم را فراموش نکنند. ضمن اینکه کسانی که برکت این صندوق را به چشم می‌بینند به نظرم در راستای ترویج این سنت نیکو وظیفه دارند.

قرض‌الحسنه چه برکاتی دارد؟ برای شما هم پیش آمده؟
قرض‌الحسنه واقعی با قرض‌الحسنه‌ای که در عرف و بانکداری کنونی ما وجود دارد ماهیتاً متفاوت هست قرض‌الحسنه واقعی برکات غیرقابل توصیفی دارد این‌جاست که باید گفت شنیدن کی بود مانند دیدن. فقط همین قدر بگویم وقتی بحث از قرض‌الحسنه واقعی با رعایت همه جوانب کار هست باید با نیت وارد کار شد و نتیجه کار را دید.

با آن‌هایی که برای پیوستن شک دارند چه صحبتی دارید؟
 فقط از آن‌ها تقاضا دارم که به خودشان فرصت دیدن بدهند و تا شکشان برطرف نشده عضو نشوند. قدم گذاشتن در بعضی مسیرها احتیاج به یقین دارد، بدون یقین گام برداشتن در میزان نظم و تعهد اعضا مؤثر است و در روند کار اختلال ایجاد می‌کند

 
حرف پایانی؟
از خداوند منان برای همه بانیان وام نیکو آرزوی عاقبت به خیری و موفقیت روز افزون دارم.
 

   


نظرات()  

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic